top of page

Gaisa kondicioniera priekšrocības visa gada garumā

Gaisa kondicionieris pie mums Latvijā vairāk vai mazāk asociējas ar siltu, vai pat karstu laiku. Visi zina, ka ar gaisa kondicionieriem ir aprīkoti biroji, lai darbinieki spētu izturēt dažas karstās vasaras nedēļas vai dienas. Ja runājam par privātiem mājokļiem, tad pēdējo 10 gadu laikā īpašnieki sāk aktīvāk interesēties par iespēju ierīkot gaisa kondicionēšanas sistēmu arī privātās dzīves telpās.

Pret karstumu

Katram ir savi iemesli, bet pamatā tie saistās ar karstā laika nepanesamību - kādam karstā laikā kļūst grūti elpot vai pat paliek slikti ar sirdi, vēl kāds pamato gaisa kondicioniera ierīkošanu ar globālo sasilšanu, sak, zinātnieki prognozē, ka Latvijā ar katru gadu pamazām kļūs arvien siltāk. Un patiesi, tādā gadījumā gaisa kondicioniera ierīkošana ir ne tikai papildus ekstra, bet arī pamazām var kļūt par pamatnepieciešamību, kas palielina īpašuma vērtību.

 

Tomēr, gaisa kondiconieris nav tikai vasaras sezonas “izprieca”, bet var būt noderīgs arī pārējos gada laikos.

Līdzeklis pret alerģijām

Tie, kas to nav piedzīvojuši, pat iedomāties nespēj, cik smagas var būt alerģijas pret putekšņiem, putekļiem. Šo alerģiju “sezona” ir pavasaris. Ne visiem tas izpaužas smagā formā, bet bieži vien vienīgais risinājums ir pārdzīvot šo laiku aiz aizvērtiem logiem, lai tik dzīvoklī neienestu visu āra drazu. Un Latvijā ir daudz alerģisku cilvēku.

 

Tas ir vēl viens iemesls, kas liek pārdomāt vai nav īstais laiks ierīkot gaisa kondicionēšanas sistēmu mājoklī. Jo tad gaiss būs vienmēr tīrs un svaigs, logi būs ciet un iespēja aktivizēt alerģisku reakciju tiks samazināta.


Ja mājoklī ir uzstādīts gaisa kondicionieris, tas iepludina gaisu no āra un tas izplūst caur filtriem. Visi putekļi un putekšņi tādā gadījumā nekad netiks jūsu mājās, tie paliks filtrā. Starp citu, tieši tas pats notiks ar vienkārši no āra ienestu drazu, ko var ienest bērni, mājdzīvnieki - gaisa cirkulācijas rezultātā tie paliks filtrā. Tiem, kam mājās ir gaisa kondicionieris nav nepieciešamības tik bieži izmantot putekļsūcēju. Alerģiskiem cilvēkiem, kas katru pavasari sagaida ar domām par mocībām, bezmiegu un lielu diskomfortu, šis ir pietiekami labs iemesls, lai plānotu iegādāties un ierīkot gaisa kondicionieri.

Labākam miegam

Dažādi miega speciālisti iesaka pirms gulētiešanas izvēdināt telpas, lai vieglāk aizmigt un kvaitatīvāks miegs. Daudzi šo ieteikumu realizē ne tikai pirms gulētiešanas, pie atvērta loga guļ visas nakts garumā. 

 

Mīnuss šādai pieejai, ka nevar kontrolēt gaisa temperatūru, jā logiem ir tā saucamais “ziemas režīms”, kad tie nav atvērti līdz galam, bet dažreiz ar to ir par maz. Vēl nāk klāt āra gaisa temperatūras faktors - ja gaisa temperatūra ir zema, kādā brīdī nakts vidū kļūs pārāk auksts, kas atkal radīs diskomfortu.

 

Ar gaisa kondicionieri var kontrolēt gaisa temperatūru - izvēlēties komfortablu temperatūru vai ieprogrammēt laiku, cik ilgi darbojas kondicionieris. Tādējādi nakts miers būs patīkams un možs rīts garantēts.

Lielākai drošībai

Lai arī cik tas dīvaini neizklausītos, bet gaisa kondicionieris ir arī stāsts par drošību. Tieši jau iepriekšminēto atvērto logu saistībā. Ja mēs karstā vasaras dienā palūkotos māju logos, tad mēs redzētu daudz atvērtu lodžiju, balkonu durvju, nerunājot nemaz par pilnībā atvērtiem logiem, kas šķietami ir drošāk. 

 

Bet izrādās tas var būt arī ļoti spēcīgs zagļu vilinātājs, sevišķi ja runājam par pirmo stāvu mājokļiem, Protams, īstam zaglim arī augstāks stāvs ne vienmēr ir šķērslis.

 

Bet gaisa kondicionieris nedarbojas kopā ar atvērtiem logiem un šādā gadījumā dzīvoklis nevar būt zagļu uzmanības piesaistītājs.

bottom of page